VIDEO: Doporučený postup celkové anestezie u pacientů s COVID-19

V současné době opět dochází k navýšení případů nákazy Covid-19 a stále více se mezi těmito pacienty vyskytuje varianta Omicron. Také v této nelehké době probíhá operativa a lékaři se musejí vypořádat s mnoha výzvami. Proto Vám přinášíme vyjádření a doporučení dvou odborníků, doc. MUDr. Tomáše Vymazala, Ph.D., MHA a doc. MUDr. Jana Bláhy, Ph.D., MHA, která jsou shrnutá ve dvou videích. V souvislosti s tím vznikl nový protokol, viz. níže.

Naše společnost vytvořila na základě nového protokolu s názvem: Doporučený postup celkové anestezie u pacientů s Covid-19 brožuru, která stručně a přehledně shrnuje všechny důležité informace vyplývající z protokolu. Nyní si ji můžete pročíst v elektronické podobě. Brožuru zobrazíte kliknutím na obrázek níže. V případě zájmu si ji můžete stáhnout a vytisknout.