Škola očkování: Příběh Veroniky, která prodělala rakovinu děložního čípku

Přinášíme Vám další díl Školy očkování, v němž uvidíte rozhovor Ivany Jirešové s Veronikou Křížkovou (34), která si prošla rakovinou děložního čípku. Veronika s námi v rozhovoru sdílí svůj emotivní příběh. Mluví o svých pocitech během diagnózy, o průběhu léčby i o dopadu onemocnění na její život mladé maminky.

Rakovina děložního čípku je jedním z nejčastějších onemocnění způsobených lidským papilomavirem (HPV), proti kterému ale existuje prevence ve formě očkování. Přesto rakovina děložního čípku zabije v České republice denně průměrně jednoho člověka.

Příběh Veroniky je připomínkou, že HPV způsobuje závažná, život ohrožující onemocnění, která se mohou týkat každého z nás.

Reference

  1. WHO, Questions and answers about HPV vaccination, Information for parents and caregivers, 12/2017
  2. HPV College, dostupné z: https://www.hpv-college.cz/prevence
  3. ÚZIS ČR, Report, Diagnóza: C53 – ZN hrdla děložního – cervicis uteri, 2018, dostupné z: SVOD Report